ТВ Бачка Врбас

Спорт

У Новом Бечеју одиграна финална утакмица Купа Војводине за рукометашице

Редакција ТВ Бачка | 18. decembar 2019. | 17:03 | Спорт

Нови Бечеј био је домћин финалног турнира Купа Војводине у рукомету. У конкуренцији дама борбу за престижни трофеј водиле су екипе Врбаса и Железничара. Прошлогодишњи освајач титуле, састав из Инђије, успео је да одбрани оно што је освојио пре 12 месеци. У дуелу најбољих тимова из Војводине Железничар је приказао зрелију и сигурнију игру док је њихов ривал одиграо испод свог максимума.. Врбас-Железничар 26:35.

Врбашанке су веровале да могу да понове партију коју су пружиле пре мало више од месец дана када су у суперлигашком окршају савладале екипу Железничара. Ипак, мало тога је функционисало у игри номиналног домаћина у овом финалном мечу. Податак да су девојке Милутина Лучића само једном, током 60 минута, имале предност и то на само почетку меча од 1:0 довољно говори о не баш квалитетној игри састава Врбаса. На полувремену је било неочекиваних и убедљивих 18:11 за Железничар и већ тада се могао наслутити победник, односно освајач трофеја.

Најефикаснија играчица у екипи Врбаса била је Јелена Кончар, која се девет пута уписала у листу стрелаца. У пораженом тиму још су се истакле Данијела Илић са шест голова однсоно Жељана Грозданић са четири постигнута гола. Екипа Врбаса је овогодишњу кампању у Купу Војводине започела у четвртфиналу када је на гостовању савладала састав Темерина док је у полуфиналу била боља, у Суботици, од Спартака.

За најбољу играчицу програшена је Дуња Табак, најбољи голман је Тамара Костић, обе из Железничара,  док је највише голова постигла Јелена Кончар из Врбаса. Финални дуел, у хали Спортско-рекреативног центра „Јединство“ у Новом Бечеју, пратио је велики број љубитеља рукомета. Освајач Купа Војводине наставља такмичење у Купу Србије.